اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه خرید: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

تحقیق آمار ـ پزشكي

تحقیق آمار ـ پزشكي

22 + 49 صفحه 

 

خلاصه پژوهش :

ميزان مقاومت پاتوژنهاي ادراري نسبت به پنج آنتي بيوتيك رايج مصرفي (سفالكسين، جنتامايسين، ناليديكسيك اسيد، نيتروفورانتوئين وآمپي سيلين) بر اساس آنتي بيوگرام 40 زن باردار مبتلا به عفونت ادراري ، بررسي شد. در آناليز آماري 40 بيمار 30-16 سال وجود داشتند كه بيشترين فراواني مربوط به گروه سني 24-20 سال (5/62% بيماران) بود . فراواني خالص Ecoli 5/62%، سوشهاي استافيلوكوك 5/22و  انتروباكتر 5/7% بوده‌اند. عفونت مثانه و عفونت كليه به ترتيب شايع‌ترين محل درگيري بودند . (85% و 15%)

بيشترين ميزان مقاومت در عفونت حاد كليه نسبت به ناليديكسيك اسيد و آمپي سيلين (100%) بود و داروي مناسب جهت درمان پيلونفريت حاد جنتامايسين است كه مقاومت نداشت.

در عفونت مثانه درصد مقاومت به نيتروفورانتوئين 8% و سفالكسين 47% و آمپي سيلين 5/97% و جنتامايسين 22% و ناليديكسيك اسيد 45% بود . بنابراين داروي مناسب در عفونت حاد مثانه نيتروفورانتوئين است .

مقاومت به جنتامايسين زياد نيست ولي چون از نظر بارداري در گروه c است استفاده نمي‌شود . مقاومت به آمپي‌سيلين بالاست و جهت درمان توصيه نمي‌شود . اين مطالعه توصيفي و مقطعي است كه در بهار سال 84 در بيمارستان 22  بهمن دانشگاه آزاد اسلامي و احد مشهد انجام گرفت و اين نتيجه بدست آمد كه مقاومت ميكروبي عفونت ادراري زنان باردار در اين مطالعه نسبت به جوامع غربي بيشتر بوده و جهت درمان موفقيت آميز انجام كشت و آنتي بيوگرام به خصوص در پيلونفريت ضروري به نظر مي‌رسد .

لغات كليدي :

مقاومت ، پاتوژن ادراري ، آنتي بيوتيك، بارداري

+

 

عنوان :

بررسي فراواني استفاده از كاندوم در دو گروه سني كمتر از 30y و بيشتر يا مساوي 30y در افراد مراجعه كننده به خانه بهداشت بيمارستان 22 بهمن

بيان مسأله :

وقتي هيچ روش جلوگيري از بارداري توسط زن و مرديكه از نظر جنسي فعالند استفاده نشود ، حدود 95% خانمها در طي يكسال حامله خواهند شد .

بنابراين براي پيشگيري از ايجاد حاملگي هاي ناخواسته زوجين بايد از يك روش جلوگيري از بارداري استفاده نمايند .

براي انتخاب يك روش مناسب پيشگيري از بارداري براي داوطلب استفاده از آن ، بايد يك مشاوره درست صورت گيرد .

مشاوره فرآيندي است كه در آن به داوطلب كمك مي شود تا در مورد استفاده يا عدم استفاده از وسايل پيشگيري از باروري تصميم بگيرد و اگر تصميمش (+) باشد با مشاوره به داوطلب كمك مي شود تا با توجه به نيازش بتواند يك روش پيشگيري از بارداري مناسب را انتخاب نمايد بطوريكه روش انتخابي نه تنها براي فرد داوطلب بلكه از نظر طبي نيز يك روش مناسب ، مؤثر و مطمئن باشد .

كاندوم يكي از روشهاي جلوگيري از بارداري است ، كاندومهاي اوليه از روده حيوانات ساخته مي شوند . كاندومهاي مدرن از مواد لاستيكي ساخته مي شوند و اثرشان خيلي بيشتر ، ارزانتر و در دسترس اند ، هر چند هنوز هم بعضي ، كاندومهاي از جنس روده حيوانات را ترجيح مي دهند .

كاندومها اگر به روش صحيح استفاده شوند درصد شكست آنها كم خواهد بود . ( 4-3 حاملگي در 100 زوج استفاده كننده در سال ) .

درصد شكست در سال اول استفاده خيلي بيشتر است . كاندومهاي محتوي مواد اسپرمسيد مؤثر تر از انواع بدون اسپرمسيد هستند .

كاندوم در صورت مصرف صحيح جلوي انتقال بيماريهاي منتقله جنسي شامل گنوروئه ، سفليس ، هرپس ، كلاميديا ، تريكومونا ، هپاتيت B و ايدز را مي گيرد . كاندوم همچنين احتمالاً جلوي تغييرات پيش سرطاني سرويكس را مي گيرد . از ديگر مزاياي كاندوم عدم وجود كنتر انديكاسيونهاي ساير روشهاي جلوگيري مي باشد كه استفاده از آن را براي جمعيت زيادي از خانمهاي در سنين باروري ممكن مي سازد . به علاوه استفاده از كاندوم هيچگونه محدوديت سني ندارد .

با توجه به اينكه با افزايش سن تمايل استفاده از ساير روشهاي جلوگيري از بارداري خصوصاً روشهاي قطعي تر افزايش مي يابد ، بر آن شديم تا فراواني استفاده از كاندوم را در دو جمعيت كمتر از 30 سال و بيشتر از 30 سال بررسي كنيم .

 

 

 

  • سن
  • ميزان در آمد
  • سطح تحصيلات
  • تعداد فرزندان

اهداف :

هدف كلي :

 مقايسه فراواني استفاده از كاندوم در دو گروه سنتي كمتر از 30y و بيشتر 30y

اهداف جزئي :

  • فراواني استفاده از كاندوم در گروه سنتي كمتر از 30y

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4_733210_8544.zip350.7k

آخرین محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه